Rólunk

A krónikus légúti megbetegedésben szenvedők számára bizonyára nem ismeretlen a sószoba vagy sóbarlang fogalma. Azt viszont kevesen tudják, hogy a teljesen egészséges emberekre is jótékony hatással van, különösen télen, ha hetente néhány órát eltöltenek egy sóbarlangban vagy sószobában.

Immun erősítésnek és mindenféle légzőszervi problémára is nagyon jó. Valamint bőrbetegségekre, pikkelysömörre, allergiára, pollen allergiára, asztmára és mindenféle influenzás megbetegedésre.

Gyerekeknek már csecsemő kortól ajánlott légzőszervi problémánál és náthánál, felnőtteknek pedig különösen dohányosoknak ajánlott.

Sógenerátor és sóterápia:


A sógenerátor jellemzői:

Nagyon intenzív terápiát biztosít. Használat közben a finom sószemcsék bekerülnek a légtérbe, és onnan bejutnak a légutakba. Használatával a levegő sótartalma magas koncentrációt ér el. A sógenerátorok kiválóan alkalmazhatóak lakossági, orvosi és közösségi célokra egyaránt.

Működése, tulajdonságai:

A generátor a belehelyezett nagy tisztaságú sót megőrli. Amikor a só kellő finomságúvá őrlődött (0,1-5 mikrométer) a záró korongon található lyukon keresztül elkezd kiáramlani a légtérbe. Az őrlési ciklus elején (1-3 perc) kisebb, majd később nagyobb mennyiségben áramlik ki füstszerűen a
sóaeroszol. A kellően finomra őrölt sószemcse órákon át lebegő állapotban marad a helyiségben. A generátort csak a sószobába lépés előtt, vagy a szobában tartózkodás elején kell használatba venni.

Mi az a „haloterápia” (sóterápia)?

1843-ban Feliks Boczkowsky lengyel sebész Wieliczka (Lengyelország) városában dolgozott egy ismert sóbányában. A bányászok munkakörülményeinek egészségre gyakorolt hosszú távú hatásait tanulmányozta. Munkájával elsőként bizonyította be a száraz só aeroszolban gazdag mikroklíma egészségre gyakorolt pozitív hatásait. Ezt követően, 1958-ban a világ első szanatóriumát nyitotta meg a városban.

A „haloterápia” nem más, mint egy száraz, sós aeroszollal feltöltött légtérben való tartózkodás. A kezelés számos probléma esetén segít. Ajánlott szinte mindenféle légzőszervi megbetegedés esetén. A nátrium klorid aeroszol stimulálja a légzőszerv csillóit és támogatja a test természetes védekező képességét.

A tanulmány kiterjedt a módszer hatékonyságának értékelésére is. Az egyik vizsgálatban 596 bronchitises asztmában szenvedő gyermek vett részt. A sókamrában eltöltött 3-4 nap után 92%-uk érezte a légzésében bekövetkezett jelentős javulást.

A „haloterápia” előnyös kezelt allergia esetén is. Nagyon hatékony módszer a pollen allergiában szenvedő betegek kezelésében; a tanulmány szerint a betegek 82%-ánál bizonyult a sóterápia hatékonynak.

Kedvező hatása lehet még a visszatérő csalánkiütés, pszoriázis, gennyes bőrgyulladás, pattanás és egyéb eredetű bőrgyulladás esetén is. Közvetett módon pozitív hatással van a testfolyadékokra és a sejten belüli immunitásra is, csak úgy, mint a test nem specifikus immunológiai folyamatira. Ezen kívül természetesen csökkenti az allergiára való fogékonyságot is.

A „haloterápia” aktív szerepet játszik a szív és érrendszeri megbetegedések elleni küzdelemben is, amelynek a populáció öregedésével egyre több ember esik áldozatul. Az aktív negatív ionok stimulálják az anyagcserét és a helyi szöveteket védik, ezáltal pozitív hatással vannak a kardiovaszkuláris rendszerre, az endokrin rendszerre, a béltraktusra és a légutak nyálkahártyájára.

A sókamra maximális hatásának elérése érdekében a páciensnek konzultálni kell orvosával.

Hogyan hat a sóbarlang-terápia?

Egy sóbarlangnak kijelölt helyiség mesterséges mikroklímájának kialakításához kiegészítő berendezésekre is szükség van annak érdekében, hogy a tartósan hatékony aeroszol mennyiséget elő lehessen állítani. Ehhez sógenerátor használata szükséges.

A száraz só aeroszol koncentráció egy sókamrában min. 8,8 mg/ lég m³, a tengerparti levegőé 4,7 mg/ lég m³, a Wieliczka sóbánya levegője pedig 22 mg/ lég m³.

A fentiek alapján a különféle betegségek a só aeroszol különféle koncentrációját követelik meg. A sógenerátor lehetővé teszi a felhasználónak a különféle sóterápiás programok használatát, figyelembe véve a kezelni kíván tüneteket, betegséget.

Fontos-e tudni, hogy mit lélegzünk be?

A légzés az ember egyik legtermészetesebb folyamata. Sajnos nem vagyunk tudatában annak, hogy a légzéssel hogyan védhetjük egészségünket. A levegő a légutakon keresztül a tüdőbe áramlik be. A
tüdőben történik meg a gázok cseréje; az egyik legfontosabb létfontosságú szervünk, ami kivonja az oxigént a levegőből, és a vérbe kerülve eljut testünk minden egyes sejtjéhez.

Sajnos a légzéssel egyéb anyagokat is a szervezetbe juttatunk. Ezen anyagok hatása a szervezetünkre azonban már teljesen eltérő hatással vannak. A virágpor, a különféle gombák spórái, gázok, maró anyagok, egyéb káros vegyületek, stb. lerakódásai – az adott részecske szemcse méretétől függően – jelen vannak a légző rendszer különféle területén.

Forrás: Bestlifepro

Kapcsolat

E-mail: kincsemsojatszo@gmail.com

Telefon: +36 30 010 9939